OSIĄGNIĘCIA

Wygrana w konkursie kulinarnym organizowanym przez Tygodnik Zamojski i Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Konkursowe zadanie polegało na zaproponowaniu przepisów co można zrobić z sera. Wszystkie przepisy można znaleźć na stronie www.tygodnikzamojski.pl w zakładce "Gotuj z TZ"

Moje przepisy wysłane na konkurs to:
Pasta z makreli i twarogu
Pierogi z ciasta francuskiego z nadzieniem ruskim z domową przyprawą do sera białego
Pasta twarogowa z krakersami
Francuskie pierogi z kaszą i serem
Sernik na kruchym spodzie (Sernik królewski)
Sernik na zimno z truskawkami

A oto nagroda sponsorowana przez Tygodnik Zamojski oraz Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie

Po raz kolejny zostało opublikowane w dniu 06 - 04 - 2016r. moje zdjęcie tym razem z przepisu na  "Sernik na kruchym spodzie" ("Sernik królewski") jako zdjęcie profilowe w jednej z grup społecznościowych na Facebooku "Gotuję, Piekę i Plotkuję". Serdecznie dziękuję
Wygrana w konkursie kulinarnym organizowanym przez Tygodnik Zamojski i Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Konkursowe zadanie polegało na zaproponowaniu przepisów na dania z wykorzystaniem różnych rodzajów śmietany. Wszystkie przepisy można znaleźć na stronie www.tygodnikzamojski.pl w zakładce "Gotuj z TZ"

Moje przepisy wysłane na konkurs to:
Rurki z kremem waniliowym
Szarlotka
Ciasteczka serowe
Pieróg biłgorajski

A oto nagroda sponsorowana przez Tygodnik Zamojski oraz Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie

Kolejna publikacja w prasie, którą jest porada jak uzyskać mączkę migdałową  "Robimy Mączkę migdałową" znaleźć ją można w publikacji "Kulinarne Hity" nr 1/2016 (14), wyd. Burda Media Polska Sp z o.o. we Wrocławiu. Poradę można zaleźć na stronie 48. Serdecznie dziękuję


Po raz drugi zostało opublikowane w dniu 03 - 02 - 2016r. moje zdjęcie tym razem z przepisu na  "Róże karnawałowe" jako zdjęcie profilowe w jednej z grup społecznościowych na Facebooku "Gotuję, Piekę i Plotkuję". Serdecznie dziękuję


A po przepis możecie sięgnąć pod linkiem Róże karnawałowe

Moją pierwszą publikacją w prasie jest porada "Migdały w cukiernictwie" znaleźć ją można w publikacji "Najlepsze ciasta" nr 1/2016 Styczeń, wyd. "Phoemix Press Spółka z o.o." sp. k. we Wrocławiu. Poradę można zaleźć na stronie 48. Serdecznie dziękuję


W dniu 28 - 12 - 2015r. zostało opublikowane moje zdjęcie z przepisu "Rurki z kremem waniliowym" jako zdjęcie profilowe w jednej z grup społecznościowych na Facebooku "Gotuję, Piekę i Plotkuję". Serdecznie dziękuję

A po przepis możecie sięgnąć pod linkiem Rurki z kremem waniliowym

W dniu 15 - 03 -2015r. zostały opublikowane moje zdjęcia z przepisu pochodzącego od Ostra na Słodko "Sernikowebrownie", przepis został zmodyfikowałam na swoje potrzeby. Zdjęcia można znaleźć na stronie Ostra na Słodko w zakładce czytelnicy gotują. Serdecznie dziekujęPo raz kolejny zostało opublikowane w dniu 17-10 - 2016r. moje zdjęcie tym razem z przepisu na  "Ciasteczka lawendowe" jako zdjęcie profilowe w jednej z grup społecznościowych na Facebooku "Gotuję, Piekę i Plotkuję". Serdecznie dziękuję :-)


Wygrana w konkursie Kulinarne Portfolio wspaniała książka Piotr Ogiński "Sprawdź jak smakują dania z charakterem".
Moje i wiele innych wspaniałych przepisów można znaleźć na stronie Kulinarne Portfolio https://www.culinaryportfolio.com/ serdecznie polecam :-)

Kolejna moja publikacja ukazała się w prasie jaką jest porada "Jak zrobić mączkę migdałową" znaleźć ją można w publikacji "Kulinarne Hity" nr 1/2017 (18), wyd. Burda Media Polska Sp z o.o. we Wrocławiu. Poradę można zaleźć na stronie 48.

Wygrana w konkursie kulinarnym "Herbapol - Polskie smaki masz je w naturze"organizowanym przez Herbapol. Masz to w naturze. (www.herbapol.com.pl) Konkursowe zadanie polegało na zaproponowaniu ulubionego dania z wykorzystaniem owoców.
Przepis, który wygrał to
Markizy kokosowe
A oto nagroda główna w konkursie

Kolejna moja publikacja ukazała się w prasie jaką jest porada "Temperatura czekolady" znaleźć ją można w publikacji "Gotuj krok po kroku" nr 4/2017r, wyd.Bauer Sp. z o.o., Sp.k.w Warszawie. Poradę można zaleźć na stronie 50.
 
Wygrana w konkursie Dobre rady Babci Szymanowskiej organizowanym przez Polskie Młyny (www.facebook.com/polskiemlyny). Konkursowe zadanie polegało na napisaniu sprawdzonej rady, która ułatwi nam pracę w kuchni. 
Porada, która wygrała to
Sekret udanego ciasta kruchego
A oto nagroda główna w konkursie

Wyróżnienie w konkursie "Zimna, ciepła, gorąca ... pianka mleczna" organizowanym przez Jura. (www.jura.com.) Konkursowe zadanie polegało na zaproponowaniu kawy lub deseru w którym wykorzystuje się piankę mleczną. 
Przepis, który wygrał to
Biszkoptowa kawa mrożona
A oto nagroda w konkursie

Kolejna moja publikacja ukazała się w prasie jaką jest porada "domowe foremki do rurek" znaleźć ją można w publikacji "Ciasta czytelników" nr 5/2017r, wyd.Bauer Sp. z o.o., Sp.k.w Warszawie. Poradę można zaleźć na stronie 58.


Kolejna wygrana w konkursie kulinarnym "Herbapol - Polskie smaki masz je w naturze"organizowanym przez Herbapol. Masz to w naturze. (www.herbapol.com.pl) Konkursowe zadanie polegało na zaproponowaniu "Jakie ciasto byś upiekła z jednym z naszych dżemów i dlaczego?"
Przepis, który wygrał to
Składanka dżemowa

A oto nagroda główna w konkursie

Czy byłam grzeczna w tym roku? Chyba tak, ponieważ dzisiaj dostałam bardzo miły upominek od firmy CENOS przepiękny, kolorowy kalendarz na 2018 rok z przepisami. Będzie on gościł w mojej kuchni przez cały rok. Serdecznie dziękuję :-)
Główna wygrana w konkursie organizowanym przez Cookpad Fartuch kuchenny Cookpad.
Konkursowe zadanie polegało na zaproponowaniu przepisów z wykorzystaniem czereśni.
https://cookpad.com/pl
 Przepis który wygrał to Frużelina z czereśni

Wygrana w konkursie z okazji Dnia Blogera organizowanym przez Durszlak.pl wspaniała książka Rossella Venezia, Gabila Gerardi "Free słodkości bez glutenu, mleka, jajek, cukru". serdecznie polecam :-)
Dziękuję za piękną książkę i miły upominek.

https://durszlak.plKolejna moja publikacja ukazała się w prasie, tym razem jest to porada na udany makowiec. W/w poradę można znaleźć pod tytułem "Udany makowiec" znaleźć ją można w najnowszym numerze "Najlepsze ciasta" nr 6/2018r, wyd.Bauer Sp. z o.o., Sp.k.w Warszawie. Poradę można zaleźć na stronie 48.


Kolejna moja publikacja ukazała się w prasie, tym razem jest to porada jak w prosty sposób wyfiletować owoce cytrusowe np. pomarańcze. W/w poradę można znaleźć pod tytułem "Filetowanie pomarańczy" znaleźć ją można w najnowszym numerze "Najlepsze ciasta" nr 1/2019 Styczeń, wyd.Bauer Sp. z o.o., Sp.k.w Warszawie. Poradę można zaleźć na stronie 48.Kolejna moja publikacja ukazała się w prasie, tym razem jest to przepis na przepyszny, wilgotny i mocno cytrusowy sernik z dodatkiem mandarynek w sam raz na zimowe wieczory do kawki lub herbatki. W/w przepis można znaleźć pod tytułem "Sernik cytrusowy" w najnowszym numerze "Najlepsze ciasta" nr 1/2019 Styczeń, wyd. Bauer Sp. z o.o., Sp.k.we Wrocławie. Przepis można zaleźć na stronie 12.Kolejny mój przepis ukazał się w prasie, tym razem jest to mój ulubiony przepis na przepyszne i lekkie róże karnawałowe. Jak dla mnie nadają się nie tylko na zakończenie karnawału również w sam raz pasują na co dzień do herbatki lub kawki. W/w przepis można znaleźć pod tytułem "Róże karnawałowe" w najnowszym numerze "Ciasta czytelników" nr 1/2019, wyd. Bauer Sp. z o.o., Sp.k.Warszawa. Przepis można zaleźć na stronie 32-33.

Mój pierwszy przepis, który ukazał się w miesięczniku "Kobieta i życie" jest nim pierwsze ciasto, którym wam kochani poleciłam i od niego wszystko się zaczęło, czyli przygoda blogowa a mianowicie weekendowe ciasto kokosowe. Jest to mój ulubiony przepis na mocno koksowe ciasto z bezą kokosową przełożone winnym dżemem. W/w przepis można znaleźć pod tytułem "Placek kokosowy" w najnowszym numerze "Kobieta i życie" nr 5 maj 2019, wyd. Bauer Media Group w Warszawie. Przepis można zaleźć na stronie 66.

Wygrana w konkursie organizowanym przez Andante - mini biszkopty. Świetny pomysł producenta. Fajna przekąska do pracy, czy szkoły lub na letni piknik. Idealnie sprawdza się do mini zimnych deserów w pucharkach. Serdecznie polecam :-)
Dziękuję za miły upominek do przetestowania.
Kolejna moja publikacja ukazała się w prasie, tym razem jest to porada jak gdy nie możemy kupić gotowej mączki lub nam zabrakło i jak samemu w domu można zrobić domową mączkę migdałową. W/w poradę można znaleźć pod tytułem "Jak zrobić mączkę migdałową" w najnowszym numerze "Ciasta za grosik" nr 4/2019 lipiec - sierpień 2019, wyd. Bauer Media Polska Sp.z o.o. Wrocław. Poradę można zaleźć na stronie 27.
Kolejny mój przepis ukazał się w prasie, tym razem jest to ciasto ucierane z dodatkiem kaszy manny i moreli. Ciasto jest proste i szybkie w sam raz pasuje na co dzień do herbatki lub kawki. W/w przepis można znaleźć pod tytułem "Babka morelowa z kaszą" w najnowszym numerze "Ciasta czytelników" nr 4/2019, wyd. Bauer Sp. z o.o., Sp.k.Warszawa. Przepis można zaleźć na stronie 34.
Kolejna moja porada ukazała się w prasie "Ciasta czytelników", tym razem jest jak uzyskać idealnego makowca. W/w poradę można znaleźć pod tytułem "Sekret idealnego makowca" w najnowszym numerze "Ciasta czytelników" nr 5/2019, wyd. Bauer Sp.z o.o.Sp.k. o/Wrocław. Poradę można zaleźć na stronie 58. Zapraszam do lektury :-)

Witam wszystkich serdecznie :-) w ten mroźny listopadowy wieczór. 
W ciąż nie mogę uwierzyć, że spełniło się jedno z moich marzeń. Mogę już oficjalnie powiedzieć, że powstała moja pierwsza autorska książka kucharska "Ciasta domowe słodkości. Jest to zbiór 30 autorskich przepisów na słodkości, 41 stron wspomnień i pysznych przepisów o różnym stopniu trudności. Książka powstała przy wspaniałej współpracy cookpad. 
Nawet nie wiecie jaką miałam radość, gdy zobaczyłam końcowy rezultat mojej ciężkiej pracy, tego nie da się opisać.
Tworząc tą książkę dla siebie i dla Was było mi bardzo trudno wybrać przepisy, które chcę udostępnić. Kierowałam się 3 zasadami, które postawiłam sobie za cel, a mianowicie swoje ulubione, które mają ciekawą historię powstania i te które najbardziej lubicie Wy jako Goście w moim małym słodkim świecie, a także trzymając się swojego motta kulinarnego: upiec ciasto proste, szybkie i pyszne ciasto domowe.
I choć tej książki nie znajdziecie w żadnej księgarni, ani w żadnym innym sklepie to dla mnie jest najważniejsza. Te zaledwie 43 strony sprawiły mi ogromną radość i chęć tworzenia dalszych słodkości. 
Książka tak naprawdę powstawała nocą i w weekendy, gdyż jak wielu z Was wie, że pracuję w kancelarii (pracę, którą kocham i poświęcam wszystko), a wieczorami w domu oddaję się drugiej pasji i marzeniom tworząc słodki świat dla Was i dla siebie. Teraz, gdy już mam ją w swoich rękach i pomimo ogromnego zmęczenia, tych nie przespanych przez kilka miesięcy nocy jestem bardzo szczęśliwa, że spełniłam swoje marzenie, które w przyszłości będę bardzo miło wspominać. 
Na zakończenie zostało mu już tylko zaprosić Was do pobierania udostępniania, komentowania i pieczenia. 
Życzę udanych i smacznych wypieków, Izabela Tyszkiewicz 

Aby pobrać sobie książkę wystarczy kliknąć w poniższy link
Książka kucharska


Wygrana w konkursie świątecznym Facebooku na grupie społecznościowej Nasze Ulubione Słodkości - Domowe Wypieki. Wygrał przepis śliwkowy torcik z cynamonem 


Moja pierwsza publikacja ukazała się w e-magazynie Cookpad nr 2, a jest to przepis na przepyszne mięciutkie, pulchne, wilgotne i delikatne ciasto murzynek strona 24-25. na blogu można znaleźć pod nazwą "Murzynek kremowo - orzechowy". Aby przeczytać magazyn wystarczy kliknąć w poniższy link 

Magazyn Cookpad

a poniżej przedstawiam wybrane zdjęcia z magazynu. Zachęcam do literatury, można znaleźć bardzo dobre, sprawdzone pomysły na dania i desery jesienne. Serdecznie polecam :-)
W najnowszym e-magazynie Cookpad nr 3 Boże Narodzenie znalazły się 4 moje przepisy wraz z króciutką historią tradycji Świąt Bożego Narodzenia w moim rodzinnym domu. Moje opublikowane przepisy to: sernik piernikowo - śliwkowy, ciasteczka migdałowo pomarańczowe, ciasteczka orzechowe z powidłami i tort bożonarodzeniowy (str. 46-51). Zachęcam do lektury e-magazym Cookpad Boże Narodzenie i serdecznie pozdrawiam :-)


Upominek od strony Cookpad za przepisy na słodkości Bożonarodzeniowe. Polecam stronkę  https://cookpad.com/pl i serdecznie dziękuję za nagrodę bambusowy uchwyt na telefon lub tablet jest bardzo przydatny podczas gotowania, czy pieczenia. 

Wygrana w konkursie świątecznym Boże narodzenia na stronie Facebooka na grupie społecznościowej Nasze Ulubione Słodkości. Polecam grupę są na niej bardzo fajne i miła atmosfera oraz przyjazne osoby, które nie krytykują innych członków, można znaleźć wiele pomysłów i inspiracji. Polecam książkę daje wiele inspiracji oraz polecam pisak do zdobień świetna i bardzo przydatna rzecz dla cukiernika i nie tylko. Dzieci mają fajną frajdę i zabawę. 


Witam wszystkich serdecznie :-) 

Po roku łącząc pracę zawodową i pasję po ciężkiej wieczornej i nocnej pracy mogę już oficjalnie powiedzieć, że powstała moja druga autorska książka kucharska "Ciastka domowe słodkości. Jest to zbiór 52 autorskich przepisów na słodkości, 72 strony wspomnień i pysznych przepisów o różnym stopniu trudności. Książka powstała przy pięknej i wspaniałej współpracy cookpad. 
Nawet nie wiecie jaką miałam satysfakcję i radość, gdy zobaczyłam końcowy rezultat mojej ciężkiej pracy, tego nie da się opisać. Pomyślicie, że tworząc drugą część jest prosto od razu Was rozczaruję jest trudniej trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy, czynników, wymyślać i tworzyć nowe ciasta, słodkości na pozór nie jest to takie proste, w pewnym momencie masz wrażenie, że to koniec pustka, zastanawiasz się czy to ma sens, ale tak ma. Przez ten rok pomimo pandemii poznałam online kilka osób z podobnymi pasjami od których mogłam się wiele nauczyć, podpatrzeć. Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje pomysły i skorzystacie z nich. I choć tej książki nie znajdziecie w żadnej księgarni, ani w żadnym innym sklepie to dla mnie jest spełnieniem marzeń, najważniejsza. Te zaledwie 52 przepisy sprawiły mi ogromną radość i chęć tworzenia dalszych słodkości mogę już Wam zdradzić to nie jest koniec mam apetyt na więcej. Na zakończenie zostało mu już tylko zaprosić Was do pobierania udostępniania, komentowania i pieczenia. 
Życzę udanych i smacznych wypieków, Izabela Tyszkiewicz 

Aby pobrać sobie książkę wystarczy kliknąć w poniższy link

Książka kucharska 2
W najnowszym e-magazynie Cookpad nr 4 Lato znalazł się mój ulubiony przepis owocowa babka (str. 45). Zachęcam do literatury i serdecznie pozdrawiam i zachęcam do e-magazyny są w nim bardzo fajne przepisy na dania i desery z wykorzystaniem sezonowych produktów. Polecam :-)

link do strony Cookpad nr 4 lato  i link do przepisu Owocowa babkaMój przepis w wydaniu świątecznym magazynie Cookpad - Babka pomarańczowa z czekoladą str. 22-23.

link do e-magazynu "Wielkanoc" https://issuu.com/cookpad_pl/docs/wielkanoc

link do przepisu Babka pomarańczowa z czekoladąWygrana w konkursie świątecznym Wielkanoc na stronie Facebooka w grupie społecznościowej Nasze Ulubione Słodkości. Serdecznie polecam grupę. W grupie można poznać wspaniałe i miłych ludzi, jest to jedna z niewielu grup gdzie jest miła, przyjazna atmosfera, osoby, które nie krytykują innych członków, nie krytykują produktów, pomysłów, zdjęć. Ponadto można znaleźć wiele pomysłów i inspiracji.

Witam wszystkich serdecznie w ten upalny letni dzień :-) 

Dzisiaj po pracy zastałam miłą niespodziankę w domu po ciężkiej rocznej pracy. Przedstawiam Wam moi mili trzecią autorską słodką książkę. Jest to kolejny zbiór 52 autorskich przepisów na słodkości, to 60 strony wspomnień i pysznych przepisów o różnym stopniu trudności. Książka powstała przy pięknej i wspaniałej współpracy cookpad. W tym miejscu serdecznie dziękuję osobom tworzącym stronę Cookpad jak i członkom wspaniałej strony dzięki nim powstała kolejna mała publikacja. 
Wszystkie przepisy znajdują się na stronie bloga, a dodatkowo umieszczam na tej stronie wystarczy kliknąć wyraz przepis i odsyła Was do całego przepisu. Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje pomysły i zainspiruje Was do domowych wypieków. I choć tej książki nie znajdziecie w żadnej księgarni, ani w żadnym innym sklepie to dla mnie była piękną zabawą. Na zakończenie zachęcam Was do pobierania udostępniania, komentowania i pieczenia. 
Życzę udanych i smacznych wypieków, Izabela Tyszkiewicz 


Wszystkie przepisy z książki udostępniam jeszcze raz poniżej:
 1. Afrodyzjak - przepis
 2. Ajarkoniakowe kwiatki - przepis
 3. Babka morelowo – brzoskwiniowa - przepis
 4. Babka pigwowa - przepis
 5. Budynowiec z jabłkami -przepis
 6. Chmurka czereśniowa z galaretką - przepis
 7. Choinka w serniku - przepis
 8. Ciasto kokosowe z borówką - przepis
 9. Ciasto migdałowe - przepis
 10. Cytrynowiec jabłkowy - przepis
 11. Cytrynowiec ze śliwkami - przepis
 12. Czekoladowiec chałwowo – borówkowy - przepis
 13. Deser cappuccino z borówką - przepis
 14. Deser kokosowy z wiśniami - przepis
 15. Drażetkowiec - przepis
 16. Extra mocna babka kokosowa - przepis
 17. Fantazja kokosowa - przepis
 18. Jesienna niespodzianka - przepis
 19. Jesienny deser wieloowocowy - przepis
 20. Kakaowiec ze śliwkami - przepis
 21. Kinder Country - przepis
 22. Kokosek z jabłkami - przepis
 23. Kokosek z malinami - przepisy
 24. Kokosowiec ananasowo – borówkowy - przepis
 25. Kremowy brzoskwiniowiec - przepis
 26. Mandarynkowiec z kremem - przepis
 27. Mini bajaderki - przepis
 28. Owocowa babka - przepis
 29. Piankowiec czekoladowy - przepis
 30. Pierikowe kanapki - przepis
 31. Piernik Mikołajkowy - przepis
 32. Piernik truskawkowy - przepis
 33. Płatki śniegu - przepis
 34. Pomarańczowe prezenty - przepis
 35. Pomarańczowiec z czekoladą przepis
 36. Rurki piernikowo – migdałowe - przepis
 37. Sernik bezubezu - przepis
 38. Sernik borówkowy - przepis
 39. Sernik chałwowo – czekoladowy na zimno - przepis
 40. Sernik cytrynowo – kokosowy z mango - przepis
 41. Sernik kokosowy z brzoskwinią - przepis
 42. Sernik świąteczny - przepis
 43. Sernik z pianką - przepis
 44. Słodka chwila - przepis
 45. Śmietankowa szarlotka- przepis
 46. Śmietankowiec - przepis
 47. Śmietankowiec na waflach - przepis
 48. Tęczowy śmietankowiec - przepis
 49. Torcik z kremem miodowo – truskawkowym - przepis
 50. Truskawkowa kisielówka - przepis
 51. Wafle czekoladowe z bakaliami - przepis
 52. Wiśniówka - przepis

1 komentarz:

drukuj/print