niedziela, 20 sierpnia 2023

HOMOGENIZOWANA KANAPKA

Składniki:

  • 2 x 450 g serka homogenizowanego waniliowego
  • 2 opakowania galaretki o smaku truskawkowym
  • 2 opakowania galaretki o smaku wody kokosowej
  • 2 x 700 ml gorącej wody
  • ok. 200 g herbatników (36 sztuk)
Przygotowanie:
2 opakowania galaretki o smaku truskawkowym rozpuścić w 700 ml gorącej wody i odstawić do wystygnięcia.

2 opakowania galaretki o wody kokosowej rozpuścić w 700 ml gorącej wody i odstawić do wystygnięcia.

Serek homogenizowany truskawkowy- do 450 g schłodzonego serka homogenizowanego dodajemy porcjami zimną galaretkę o smaku truskwakowki (płynną) i za pomocą robota na najniższych obrotach mieszamy. Lekką tężającą wylewamy na herbatniki ułożne wcześniej w tortownicy.

Serek homogenizowany kokosowy- do 450 g schłodzonego serka homogenizowanego dodajemy porcjami zimną galaretkę o smaku wody kokosowej (płynną) i za pomocą robota na najniższych obrotach mieszamy. Lekką tężającą wylewamy na serek homogenizowany truskawkowy.

Przełożenie:
Dno tortownicy o średnicy 24x24 cm wyłożyć papierem do pieczenia i ułożyć herbatniki jeden obok drugiego w tortownicy. 3 herbatniki przekroić na pół w zdłuż i ułożyć wzdłuż dluższego boku. Na ułożone herbatniki wylewamy lekko tężejący serek homogenizowany truskawkowy. Wstawić do lodówki do lekkiego stężenia. Następnie wylewamy lekko tężejący serek homogenizowany kokosowy. Na koniec układamy drugą warstwę herbatników tak samo jak poprzednio. Wstawić do lodówki do całkowitego stężenia. 
Na drugi dzień herbatniki są miękkie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

drukuj/print