sobota, 30 lipca 2016

SERNICZEK CYTRUSEK

30 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sernika, dlatego dzisiaj zrobiłam dla Was "Serniczek cytrusek" - sernik na zimno z galaretkami. W tym dniu każdy z Nas może zjeść kawałeczek serniczka, częstujcie się :-)

Składniki:
  • 70 dag sera białego
  • 80 g margaryny lub masła
  • 70 g cukru kryształ
  • 3 galaretki (o smaku truskawki, agrestu i pomarańczy)
  • 2 galaretki cytrynowe
  • paczka okrągłych biszkoptów 
  • wyciśnięty sok z 1 cytryny
Przygotowanie: 
Dzień przed zrobieniem sernika najlepiej rozpuścić galaretki. Przygotować trzy miski. Do każdej z nich nalać po 200 ml wrzącej wody, a następnie wsypać po jednej galaretce i rozpuścić je. Gdy trzy z nich truskawkowa, agrestowa i pomarańczowa ostygną, wstawić je do lodówki, by dobrze stężały. 

W dniu zrobienia sernika rozpuścić jedną galaretkę cytrynową w 200 ml wrzącej wody i odstawić do ostygnięcia. Drugą galaretkę cytrynową rozpuścić w 600 ml wrzącej wody i odstawić do wystygnięcia. Następnie biały ser skręcić ja robię to tylko raz, można więcej zależy to jaką mamy maszynkę i od jakości sera. Margarynę rozpuścić. Do misy wsypać cukier i wlać ostudzoną margarynę. Utrzeć za pomocą miksera. Dodać sok z cytryny i wlać wystudzoną galaretkę cytrynową, wymieszać. Na koniec dodać skręcony biały ser i dokładnie wymieszać robotem do momentu, gdy masa serowa będzie gładka.
Dno tortownicy wyłożyć biszkoptami. Na biszkopty wylać 1/2 masy serowej. Na ser za pomocą łyżeczki wykrawać kawałeczki galaretek i układać jedną obok drugiego lekko dociskając do masy, czynność powtarzamy do momentu wypełnienia powierzchni tortownicy. Na wyłożoną galaretkę wylać drugą połowę sera i wyłożyć pozostałą część galaretki. Ciasto włożyć do lodówki do schłodzenia. Na schłodzony ser wylać tężejącą galaretkę cytrynową. 


Print Friendly and PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

drukuj/print