poniedziałek, 5 lipca 2021

Pokusa - Edyta Folwarska

 Edyta Folwarska 

Pokusa.

Opis z książki:
Inez zawsze chciała być jak Carrie Bradshaw z serialu „Seks w wielkim mieście” – mieć szafę pełną markowych butów, świetną pracę i przystojnego faceta. Zamiast tego jeździ rozklekotanym starym autem, wynajmuje małe mieszkanie z jedyną przyjaciółką, którą ma, i chwilowo jest bezrobotna. Kiedy, śpiesząc się na rozmowę o pracę w prestiżowym wydawnictwie, przez nieuwagę wjeżdża w czarne porsche panamera, myśli, że nic gorszego już jej nie spotka. Myli się. Właścicielem auta wartego pół miliona złotych jest bardzo przystojny i bardzo arogancki mężczyzna, który od razu postanawia uprzykrzyć jej życie.
Ale z Inez, córką rybaka marzącą o karierze w Warszawie lepiej nie zadzierać…

Książka „Pokusa” to nie jest moje pierwsze spotkanie z autorką. Mam już za sobą przeczytane 2 części trylogii „Zbiór miłości niechcianych” i „Wszyscy moi mężczyźni i wszystkie moje dramaty”. Zachęcona poprzednimi powieściami Edyty Folwarskiej zakupiłam pierwszą książkę z serii Pin Book od Wydawnictwa Edipresse „Pokusa”. Czy się rozczarowałam? Szybko odpowiem Wam nie. To krótkie opowiadanie przypominające Harlequiny, które czyta się szybko, przyjemnie i wrażeń podczas czytania nie brakuje. Jest to współczesna historia Kopciuszka, która opowiada o dwójce przypadkowych spotkanych sobie ludzi. O czym książka o dziewczynie imieniu Inez, która śpiesząc się na rozmowę o pracę w prestiżowym wydawnictwie, przez nieuwagę wjeżdża w czarne porsche panamera, myśli, że nic gorszego już jej nie spotka. Właścicielem auta jest Filip bardzo przystojny i bardzo arogancki facet. Czy Filip poczuje do Inez coś czego nie czuł od kilku lat i czy to uczucie go przerazi? Oboje nie mają czasu, żeby czekać na policję, więc spisują oświadczenie i rozchodzą się każde w swoją stronę. Inez spóźnia się na rozmowę o pracę, wchodząc do gabinetu przyszłego szefa widzi kogo? faceta z którym miała stłuczkę Filipa, który okazuje się, że jest właścicielem wydawnictwa. Jak myślicie dostanie pracę? Inez Tarasiewicz to prosta, niepozorna dziewczyna jeżdżąca starym autem i mieszkająca w małym wynajmowanym mieszkaniu ze współlokatorką Martą jej jedyną przyjaciółką i zarabiająca rocznie tyle, co jej szef przez miesiąc. Ta kobieta nie boi się marzyć i podejmować ryzykownych decyzji. Natomiast Filip Wolny to książę na białym koniu, przystojny, bogaty, na stanowisku. Postrzegany jest jako konkretny, chłodny facet. Wzbudzała strach i podziw zarazem. Uchodzi za łamacza serc i rekina biznesu. Czy taki jest naprawdę? Tego Wam nie powiem. Czy Inez dostanie wymarzoną pracę, czy spotka swoja miłość, czy tylko będzie relacja szef – pracownik. Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.
Mi bardzo się spodobała się książka. Autorka, świetnia poradziła sobie z byt małą przestrzenią na rozwiniecie wątku. Jak dla mnie jest zdecydowanie za krótka fabuła zdobywania głównej bohaterki powinna być dłuższa, gdyż czuję niedosyt. Postanowiłam zapoznać się z każdą kolejną powieścią i już czekam niecierpliwie na dalsze opowiadania. Na zakończenie mam nadzieję, że kogoś zachęciłam swoją skromną recenzją do przeczytania książki, gdyż, uważam że warto sięgnąć dla odprężenia. Wkrótce na blogu pojawia się kolejne opinie opowiadań autorki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

drukuj/print