niedziela, 20 marca 2016

SPOSOBY NA ŁATWE WYJĘCIE CIASTA Z FORMY

  • Typową formę do pieczenia babki, zdobioną licznymi rowkami, trzeba bardzo starannie wysmarować tłuszczem, aby ciasto nie przywarło do pominiętych w trakcie smarowania powierzchni. 
  • Aby każdy zakamarek formy został z całą pewnością posmarowany, najlepiej użyć do smarowania pędzla i roztopionego tłuszczu. Jeszcze lepszą ochronę przed przywarciem ciasta do formy zyskujemy, równomiernie osypując formę bułką tartą. Tak przygotowaną formę wstawiamy do lodówki, aby tłuszcz ponownie stwardniał i wiążąc okruchy bułki tartej, stworzył wytrzymałą warstwę chroniącą ciasto przed przywarciem, a w momencie wyjmowania ciasta z formy przed pęknięciami.
  • Jeśli ciasta pomimo zastosowania się do wymienionych wskazówek nie chce oddzielić się do formy, można owinąć formę wilgotną ściereczką kuchenna. Po około10 minutach wyjęcie ciasta z formy nie powinno przysporzyć już żadnych problemów. 
  • Jeśli wyżej wymienione wskazówki nie pomogą wówczas trzeba zanurzyć formę w gorącej wodzie na kilka minut. Należy pamiętać by robić to ostrożnie uważając, aby nie zanurzyć samego wypieku, którego niestety w takim przypadku nie udałoby się uratować. Najlepiej nalać wody na dno zlewu.
Print Friendly and PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

drukuj/print