niedziela, 15 sierpnia 2021

Edyta Folwarska Stewardesa

Opis z książki:

Paulina jest młodą stewardesą, która marzy o najlepszych lotach. Kiedy w końcu po miesiącach ciężkiej pracy dostaje lot klasą biznes, i to do Dubaju, czuje, jakby złapała pana Boga za nogi. Niestety los bywa przewrotny i nie dość, że zasypia na ten najważniejszy lot, to jeszcze okazuje się, że podczas niego wpada na pewnego tajemniczego pasażera, który w mig burzy jej idealne życie. Pod wpływem Alexa dziewczyna zmienia się z oziębłej kobiety w namiętną kochankę, dla której nie ma tematów tabu. Są za to niedomówienia i kłamstwa, które nie pozwalają temu związkowi rozkwitnąć. Jak bardzo jeden lot może odmienić czyjeś życia? I czy skrywana przez Paulinę tajemnica nie zniszczy tej miłości?

Recenzja:

Kolejna powieść Edyty Folwarskiej z serii pinbook „Stewardesa”. Główną bohaterką powieści jest stewardesa Paulina, a mężem znany, lubiany i przystojny pilot Jan. Kiedy poznała Jana Paulina była nim zauroczona spełniał wszystkie jej wymagania o jakich kiedykolwiek marzyła był ideałem przystojny, z klasą i traktował ją jak księżniczkę, a przede wszystkim bardzo podobał się jako zięć matce Pauliny. Niestety chęć zaimponowania matce nie wystarczy żeby stworzyć udane małżeństwo, pełne miłości, wsparcia i czułości. W ich małżeństwu nie układa się od dłuższego czasu i w trakcie jednych z lotów do magicznego obłędnie bogatego Dubaju Paulina zdaje sobie sprawę że jej małżeństwo to fikcja, a uczucia między nią a mężem już dawno wygasły. Podczas tego samego lotu główna bohaterka poznaje jednego z pasażerów Aleksa Bros, który jest bardzo przystojny i wydaje się jej bogaty, lecz Aleks skrywa swoje bogactwo, gdyż większość poznanych kobiet tylko kochała go dla kasy i życia na jego koszt. Aleksowi wpada w oko Paulina i zaprasza ją na kawę, na początku bardzo się wzbrania lecza po silnej namowie przyjaciela Adriana i chęci zrobienia mężowi na złość zgadza się. W pewnym momencie jedzie z Alexem na jacht na którym, Paulina zdradza Jana. Po pewnym czasie Paulina dowiaduje się od przyjaciela Adriana, że ona ma wrócić do Polski za kilka godzin. Paulina jest wściekła na męża za jego zachowanie i postanawia się zwolnić z pracy, lecz dopóki nie znajdzie innej pracy musi przystać na jego warunki. Aleks obmyśla szybko plan i proponuje Paulinie prace w hotelu w którym pracuje, aby mu pomogła a w zamian dostanie wynagrodzenie i bilet powrotny do kraju. Paulina zgadza się. Podczas tego pobytu w Dubaju pod wpływem Alexa Paulina zmienia się z oziębłej kobiety w namiętną kochankę, lecz wciąż tajemnice Aleksa i jego huśtawki nastroju zaczynają denerwować Paulinę i ta chorobliwa zazdrość męża. Mam wrażenie, że w pewnym momencie główna bohaterka sama nie wie co chce tu chce być z Aleksem, a z drugiej strony kocha męża, a robi rzeczy, które kompletnie temu przeczą. z Aleksem jest podobne tu kocha Paulinę, a boi się poważnego związku jej zaufać. Czy małżeństwo Pauliny i Jana ma jeszcze szansę przetrwać? Jak zakończy się romans Alexa z Pauliną, czy Aleks zaufa Paulinie, czy wyzna prawdę tego już Wam nie zdradzę musicie sami się przekonać czytając książkę. Polecam :-)

Reasumując jak na 4 książkę Edyty Folwarskiej trudno mi było napisać recenzję, gdyż mam bardzo mieszane uczucia co do fabuły powieści. Z jednej strony powieść jest bardzo lekka, krótka szybko się czyta, a z drugiej bardzo ciężko się, gdyż mi osobiście przeszkadzał chaos w niej nie potrzebne nawiązywanie do historii rodziny w jakiej wychowywała się Paulina i chęci zaimponowania matce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

drukuj/print