sobota, 22 maja 2021

ŚMIETANKOWIEC NA WAFLACH

Składniki:

  • 3 opakowania śmietanki 30% (1 opakowanie 330 ml)
  • 2 opakowania galaretki o smaku truskawkowym
  • 2 opakowania galaretki o smaku gruszkowym
  • 2 opakowania galaretki o smaku borówkowym
  • 1 opakowanie suchych wafli kwadratowych
  • 3 kubki gorącej wody każdy po 500 ml
  • 8 tabliczek (ok. 50 g) gorzkiej czekolady rozpuszczonej w kąpieli wodnej
Przygotowanie:
I pianka (truskawkowa)
2 opakowania galaretki truskawkowej rozpuścić w 500 ml gorącej wody. Galaretkę odstawić w chłodne miejsce, aż zacznie tężeć. 300 ml śmietanki kremówki ubić na sztywno. Następnie małą strużką wlewać wystudzona lecz całkowicie płynną lub lekko gęstą galaretkę truskawkową, cały czas ubijać, aby nie zrobiły się grudki. 

II pianka  (gruszkowa)
2 opakowania galaretki gruszkowej rozpuścić w 500 ml gorącej wody. Galaretkę odstawić w chłodne miejsce, aż zacznie tężeć. 300 ml śmietanki kremówki ubić na sztywno. Następnie małą strużką wlewać wystudzona lecz całkowicie płynną lub lekko gęstą galaretkę gruszkową, cały czas ubijać, aby nie zrobiły się grudki. 

III pianka (borówkowa)
2 opakowania galaretki borówkowej rozpuścić w 500 ml gorącej wody. Galaretkę odstawić w chłodne miejsce, aż zacznie tężeć. 300 ml śmietanki kremówki ubić na sztywno. Następnie małą strużką wlewać wystudzona lecz całkowicie płynną lub lekko gęstą galaretkę borówkową, cały czas ubijać, aby nie zrobiły się grudki.

Przełożenie:
Potrzebujemy 4 wafle o wymiarach tortownicy. Ja użyłam tortownicy o średnicy 24x24 cm. Na dno tortownicy włożyć wafel i wyłożyć pianę I (truskawkowa) i wstawić do lodówki na ok. 10 minut. Następnie przykryć drugim waflem i wyłożyć piankę II (gruszkową) i włożyć do lodówki na kolejne 10 minut. Na koniec wyłożyć III piankę i przykryć ostatnim waflem. Wstawić do lodówki do całkowitego stężenia. Na koniec za pomocą rozpuszczonej czekolady zrobić esy floresy, wstawić do lodówki. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

drukuj/print